17. kolo futbalovej Corgoň ligy.

19.11.2011 Celý región

MFK Ružomberok - 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:0)
Góly: 18. Masaryk (z 11 m) – 90.+ Guba. Rozhodca: Leško, ŽK: Jurkemik – Macko, Guba, ČK: 79. Jurkemik (po druhej ŽK)), 1654 divákov.
zostavy a striedania:
Ružomberok: Hrdlička – Maslo, Huber, Greššák, Jurkemik - Pekár (82. Gallo), Sloboda, Vavrík, Ďubek (74. Serečin) – Skalák, Masaryk
Prešov: Diviš – Kolbas, Piter-Bučko, Krajník, Heindenreich – Petráš, Lipták (85. Oliveira) – Pribula (46. Bernardo), Macko (70. Guba), Papaj – Coimbra

V 13. minúte Maslo vo vlastnej šestnástke stratil loptu a Heindenreich mieril do stredu brány, kde stál domáci gólman Hrdlička. O štyri minúty na to bol vo „veľkom vápne“ hostí faulovaný Huber a Masaryk z penalty poslal loptu do pravého kúta prešovskej svätyne (1:0). Tatran, ktorý sa od začiatku bez rešpektu pustil do domácich, jedenástkový trest nevyviedol z konceptu. V 25. min. z 30 m napriahol Krajník a Hrdlička len končekmi prstov i s nemalou dávkou šťastia vyškriabal loptu z vinkla. V závere, celkove vyrovnaného polčasu, sa pred bránou hostí snažili presadiť Jurkemik a po ňom Masaryk. V úvodných sekundách druhého polčasu Masarykov strelecký pokus z 15 m, no bez väčšej razancie, skončil v Divišových rukaviciach. V 55. minúte Skalák priamo z rohu trafil žrď. Vzápätí mal dve veľké príležitosti na strelenie druhého gólu Ďubek - pri prvej šanci otáľal so strelou, v druhom prípade trafil vybiehajúceho Diviša. Po zmene strán Liptáci pritlačili svojho súpera, snažili sa zápas definitívne rozhodnúť. V 65. minúte prešovský brankár zlikvidoval Huberovu tutovku. V 79. minúte domáci Jurkemik po druhej žltej karte dostal červenú a tak "Ruža" dohrávala s desiatimi mužmi. V nadstavenom čase Guba šťastnou tečovanou strelou vyrovnal a Prešovu "vybavil" v jeho ťažkej situácii zlatý bod.

Aleš Křeček, tréner MFK Ružomberok: „Zápas sme po celý čas mali pod kontrolou, vytvorili sme i veľa gólových príležitostí. Tých bolo toľko, že stretnutie malo skončiť 3:0 alebo 4:0. Bohužiaľ, futbal má aj takúto tvár. Momentálne prežívam najväčšie sklamanie počas svojho ružomberského pôsobenia. V poslednej minúte sme stratili stretnutie. Mužstvo zahralo dobre, zápas malo zvládnuť víťazne. K tomu jednému gólu sme mali pridať ďalšie."
Štefan Tarkovič, tréner Prešova: „Prehrať deviaty zápas o gól, z toho štvrtý z pokutového kopu, to už by bola asi malá športová tragédia. V nadstavenom čase sme šťastným gólom zobrali súperovi víťazstvo. S tým musím vysloviť maximálnu spokojnosť, no zároveň musím priznať, že Ružomberok bol lepší. Hlavne v 2. polčase, v prvej dvadsaťminútovke nás pritlačil, vytvoril si veľa gólových príležitostí, ktoré sa mu nepodarilo premeniť. My sme sa dostali do zápasu vylúčením domáceho hráča a hlavne striedaním Gubu za Macka. Gubovi po tečovanej lopte sa podarilo v závere vyrovnať.“

FC Nitra - MFK Košice 1:1 (1:0)
Góly: 2. V. Gajdoš - 69. Viazanko, ŽK: 47. Martin Tóth - 53. Škutka, 64. Dobias, rozhodovali: Kráľovič - D. Hrčka, Chládek, 541 divákov

Nitra: M. Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, Harbuľák, Čirik - Šimončič, Držík - Ľ. Kolár (89. M. Gajdošík), I. Hodúr, V. Gajdoš (73. Matúš Mikuš) - Šimonek (79. Rák)
Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Dobias, Čonka - Isola (87. Hovančík), K. Kuzma - E. Pačinda (77. J. Novák), Diaby (53. Skvašík), Viazanko - Škutka

FK Dukla Banská Bystrica - FK Senica 1:1 (0:1)
Góly: 42. T. Kóňa - 50. Jakubko, ŽK: 76. Rejdovian - 24. Strnad, 39. T. Kóňa, 61. Piroska, 65. Gajdošík, rozhodovali: Perašín - Vindiš, Jenčura, 1070 divákov

Banská Bystrica: Belic - B. Ľupták, Poljovka, Kupčík (69. Chupáč), T. Hučko - Rejdovian (83. Laksík), Považanec, Marek Hlinka, Brašeň - Jakubko, Uškovič (69. M. Bažík)
Senica: Bolek - Gorosito, Pillár, Gajdošík, Leal - Strnad - J. Valenta (74. Hošek), Piroska, T. Kóňa, M. Ďurica - Kalabiška

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:1 (0:0)
Góly: 57. Karhan - 78. Patrik Mráz (z 11 m), ŽK: 77. Raška, 85. Hanzel - 45.+ Patrik Mráz, 53. Střihavka, 89, Štrba, ČK: 60. Mabouka (Žilina), rozhodovali: Sedlák - Bobko, Mikulaj, 7642 divákov

Trnava: Raška - Habánek, Koubský, Čvirik, Ľ. Hanzel - R. Procházka, Karhan, M. Kaščák (46. Ciprys), Bicák (74. Tomaček) - T. Oravec, Vyskočil (81. Petráš)

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Ondráš, Patrik Mráz - S. Angelovič, Barčík (85. Pich), Pečovský, Gergel, Deza - M. Ceesay (90. Kerla), Střihavka (74. Štrba)